Po pierwsze – warzywa i owoce

Kontynuując zapoczątkowany przed chwilą wątek owoców oraz warzyw, ich rola w diecie każdego zdrowego człowieka nie powinna budzić wątpliwości. Każdy z nas jako dziecko był przez rodziców oraz dziadków namawiany do tego, by zjadać dary natury.

Nie zawsze przychodziło nam to łatwo, ale całkiem spora rzesza dzieciaków podchodzi do tego z niemałym entuzjazmem. Nawyki kształtowane w dzieciństwie przekładają się na kolejne lata życia.

Dorosłym, których właściwie przygotowano, zjadanie tych produktów sprawia dużo przyjemności – łatwiej im również przekazać te idee własnemu potomstwu. O tym, jak bardzo jest to istotne przekonują lekarze oraz dietetycy i nie wzbudza to praktycznie żadnych wątpliwości.

Dobrze zbilansowana dieta powinna uwzględniać jarzyny oraz owoce wraz z wachlarzem innych produktów, w tym mięsa. Co ważne, w procesie oczyszczania organizmu spożycie mięsa należy radykalnie zmniejszyć, a najlepiej – całkowicie z niego zrezygnować.

Produkty mięsne przyczyniają się do zakwaszania organizmu, są również ciężej strawne w porównaniu z większością warzyw i owoców. Jeśli chcemy się oczyścić z toksyn, które powstają między innymi wskutek zjadania dużych ilości mięsa, musimy oprzeć się o to, co rośnie w sadzie i na polu.

Osoby, które mają własne działki albo ogródki położone nieco dalej od miejskich spalin, mogą tanim kosztem hodować niektóre warzywa i owoce samemu. Mają zwykle lepszy smak, są wolne do chemii, a więc zdrowsze. Taki własny warzywniak to też spora satysfakcja.

www.dayglob.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.