Jako dzieci wielu z nas słyszało, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Teza ta jest wciąż forsowana, ale nie spotyka się zawsze z akceptacją. Tryb życia sprawia bowiem, że na solidne śniadanko miliony ludzi zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić.

Często nie ma na to czasu, a dodatkowo stres związany z życiem zawodowym lub nauką krępuje nam żołądki i odbiera poranny apetyt. Tym samym pozycję kluczowego posiłku zajął obiad, a czasami obiadokolacja.

Nie zawsze jest to danie pełnowartościowe i zbilansowane, bo ciężko za takowe uznać fast-food kupiony gdzieś na mieście. Taka źle skonstruowana dieta powoduje, że organizm zanieczyszcza się, a my nie jesteśmy tak naprawdę najedzeni i odżywieni.

Dobre śniadanie powinno dostarczyć nam sporej dawki składników, które dadzą nam energię i siły na pierwszych kilka godzin dnia. Polecamy pieczywo z mąki pełnoziarnistej, nabiał ze sprawdzonego źródła, owoce i jarzyny są także mile widziane.

Doskonałym pomysłem jest śniadanie na ciepło – przykładowo w postaci zupy mlecznej z pieczywem, treściwego tosta czy jajecznicy. Ciepły posiłek z rana daje organizmowi zapas cieplny, co jest bardzo istotne w chłodne dni jesienią oraz zimą.

Istotną kwestią jest także to, aby nie jadać w pośpiechu. Tyczy się to zarówno śniadań, jak i wszystkich innych posiłków zjadanych w ciągu dnia. Zbyt szybkie połykanie kolejnych kęsów obciąża żołądek i powoduje, że do przewodu pokarmowego dostaje się zbyt wiele powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.