Bomba witaminowa – to hasło, które regularnie pojawia się, gdy zaczynamy mówić o dietach oczyszczających oraz wzmacniających. Najprostszym sposobem na przygotowanie sobie takiej „bomby” w domowych warunkach, jest przyrządzenie soku bądź koktajlu.

Nie sprawi to kłopotu nawet kuchennym nowicjuszom, bo jedyne, czego będziemy potrzebować to blender lub mikser, sokowirówka i pojemna miska. Oczywiście niezbędne są również podstawowe surowce, mianowicie owoce oraz warzywa.

Zależnie od potrzeb i upodobań można zrobić sobie sok z samych jarzyn, owoców lub wymieszać oba rodzaje produktów. Dla uzyskania optymalnych wrażeń smakowych, warto podążać za ogólnymi zasadami.

Sięgając do internetu lub do wszelkiej maści poradników znajdziemy typowe receptury soków wypróbowane przez wiele pokoleń. Należy od nich chociażby multiwitamina – czyli miks soków uzyskanych z różnych owoców.

Nieporównanie zdrowszy i smaczniejszy od gotowców dostępnych w sklepach. Ważną rolę w świecie domowych soków odgrywa także marchew. Wartościowa i słodka doskonale komponuje się z owocami (zwłaszcza z jabłkiem), jest też stosunkowo tania. Podczas oczyszczania może dać nam wiele dobrego.

Jeśli chodzi o koktajle, to działają one dwutorowo. Z jednej strony dostarczą nam cennych walorów zawartych w owocach, z drugiej równie cennego nabiału. Najlepsze są koktajle na bazie maślanki – lekkie, orzeźwiające i zasobne w żywe kultury bakterii. I co najważniejsze – każdy z nas może je przyrządzić zgodnie z własnymi gustami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.