Wiemy już, że bez kolorowych warzyw i owoców żadna porządna dieta obyć się nie może. Oczywiście należy także wziąć pod uwagę inne składniki, wśród których bardzo ważne miejsce zajmują kasze, a także ryż.

Ten ostatni ma mnóstwo zalet – jest tani, łatwy w przyrządzeniu i można go serwować na tysiące sposobów. Potwierdził także swój korzystny wpływ na organizm ludzi. Wszakże stanowi podstawę diety wielu narodów Azji, gdzie jest uprawiany w setkach odmian.

Właśnie Azjaci wyróżniają się długością życia i najniższymi wskaźnikami chorób cywilizacyjnych na świecie. Mamy zatem jako Europejczycy na kim się wzorować, a docenić ryż warto. Na tym jednak nie koniec.

W polskiej kulturze kulinarnej bardzo ważna jest także kasza. Również ona występuje w wielu odmianach, choć siłą rzeczy największym uznaniem nad Wisłą cieszy się jęczmienna oraz gryczana. Obie mają różny smak i wygląd, ale są doceniane przez dietetyków oraz smakoszy.

Nie odstraszają również wysoką ceną – paczkę z kilkoma woreczkami kaszy kupimy w popularnym dyskoncie za mniej niż trzy złote. Potem wystarczy ją ugotować i podać w zdrowej i atrakcyjnej smakowo formie.

Podczas oczyszczania świetnie sprawdzą się kasza tudzież ryż z dodatkiem warzyw, można też pokusić się o wegetariański gulasz. Latem smaczną i wartościową przekąską będzie kasza na zimno w sałatce lub z wysokiej jakości jogurtem i owocami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.